Triangle flat

REALIZACJA

Triangle Flat to nowo zrealizowany projekt na jednym z łódzkich blokowisk. Odważne wzory i kolorystyka wnętrza nawiązują do wyrazistych charakterów naszych inwestorów.

Niewielkie mieszkanie o powierzchni niespełna 40 m2 mieści jasny hol wejściowy z pojemną szafą oraz siedziskiem. Ze względu na małą powierzchnię oraz brak doświetlenia hol pomalowany jest na biało, a przestrzeni dodaje mu szerokie lustro naprzeciwko drzwi wejściowych. Kontrast pomieszczeniu nadaje ciemno grafitowy gres, który łączy się spójnie z łazienką.

Niewielka łazienka jest połączeniem ponadczasowej czerni i bieli. Płytki występują w postaci ciemnych gresów wychodzących z holu oraz śmiałych wzorzystych płytek ceramicznych w strefie prysznicowej. Dodatkowym przełamaniem intensywnych kontrastów jest żółta półka wnosząca odrobinę humoru do.

Pokój dzienny to kolejne pomieszczenie, w którym pojawia się mocny akcent kolorystyczny w połączeniu z niepowtarzalnym wzorem. Czarny trójkąt na suficie nadaje charakteru pomieszczeniu, a w połączeniu ze ścianami w tym samym kolorze tworzy swoisty lejek podkreślający wejście do strefy dziennej. Chłodne barwy przełamuje ciepły kolor i faktura drewna występująca na podłodze i w elementach meblowych. Oświetlenie kierunkowe pozwala nam na stworzenie indywidualnego klimatu, jaki w danym momencie chcemy uzyskać.

Mała kuchnia mieści wszystkie niezbędne sprzęty AGD oraz pralkę w zabudowie. Niewielka przestrzeń została w pełni wykorzystana poprzez wysoką zabudowę meblową. Pionowo ułożona faktura drewna nadaje pomieszczeniu strzelistości, a lekkości wnętrzu nadaje blat kompaktowy, którego grubość wynosi 1 cm.

Sypialnia to miejsce relaksu i wyciszenia naszych Inwestorów dlatego pozbawiona jest mocnych kontrastów. Biel i ciepła szarość w połączeniu z drewnianą podłogą tworzą spokojną strefę nocną.

autorzy:

mgr inż. arch. Patryk Ławrynowicz

mgr inż. arch. Justyna Kolasa

fot. Paweł Augustyniak