Aranżacja wnętrz – Łódź i okolice

aranżacja wnętrz łódź

aranżacja wnętrz łódźCzym tak właściwie jest aranżacja wnętrz?

Aranżacja wnętrz to wyspecjalizowana dziedzina działania projektanta wnętrz. To osobna gałąź architektury, która oplata wiedzą, doświadczeniem wnętrza naszych domów. Aranżacja wnętrz polega nie tyle na ładnym i przyjemnym umeblowaniu, rozstawieniu dekoracji i stworzeniu klimatu, a na stworzeniu przemyślanej koncepcji – spójnej i dostosowanej do potrzeb Klienta. Koncepcji, która będzie duszą przestrzeni, a nie jedynie planem rozłożenia wybranych przedmiotów.

Trudy misji projektanta wnętrz

Projektant wnętrz para się niełatwym zajęciem. Nie dość, że ma stosunkowo niewiele czasu na poznanie Klienta (właściciela domu, mieszkania czy tym bardziej firmy), dla którego tworzy projekt i realizuje wypracowaną wizję, to jeszcze bardzo często jego pomysły i plany ograniczone są budżetem
przeznaczonym na rzecz urządzania domu, aspekty techniczne również nie ułatwiają zadania.

Wizualizacja konceptu aranżacji wnętrz

Bardzo korzystnym aspektem pracy projektanta wnętrz jest możliwość stworzenia wizualizacji pomysłu. Jeśli Klient zapragnie ogromnej kanapy i wielkiego regału na książki, to dzięki wizualizacji będzie mógł się przekonać, czy pewne elementy nie przytłoczą przestrzeni i nie będzie się czuł w salonie jak w klatce. Projekty 3D i profesjonalnie wykonane wizualizacje umożliwiają dokonanie wglądu w naszą wyobraźnię. Jest to dość niesamowity wynalazek współczesności. To, co istotne w takiej wizualizacji to oddanie rzeczywistych wymiarów mebli, okien, kubatury pomieszczenia. Dzięki temu wiemy, czy będziemy mogli swobodnie poruszać się po aranżowanej przestrzeni.


projektant wnętrz łódźCzy warto korzystać z usług projektanta wnętrz?

Wszystko zależne jest od Klienta – czy jest to osoba z rozwiniętą wyobraźnią i zmysłem plastycznym, czy raczej typowy analityk matematyczny, któremu kolor kanapy nie robi różnicy. A może jest to taki ktoś, kto nie ma najmniejszych możliwości wyobrażenia sobie przestrzeni po zmianach? Ważne jest również doświadczenie w aranżacji – jeśli do projektanta wnętrz zgłasza się osoba, która umeblowała i urządziła już niejedno mieszkanie czy dom i lubi częste zmiany, ma rozeznanie w rynku designu domowego, to projektant wnętrz zachowa się inaczej niż w przypadku osoby, która niekoniecznie wie, do którego sklepu udać się w celu wybrania odpowiednich mebli i dekoracji. Osoba doświadczona może na przykład szukać inspiracji i świeżego spojrzenia specjalisty.

Projektant wnętrz wesprze każdy projekt i pomoże go zrealizować. Będzie stał na straży harmonii przestrzeni – by miejsce, które tworzy klient nie stało się dla niego pułapką, a było ostoją domowego ogniska.